Produkt Počet kusů Cena s DPH
10. 10. 2016
archiv novinek

Phishing? Rybaření? Krádež?

Phishigové kampaně používají nejrůznější techniky s cílem na nepozornost uživatelů. Dodržujte základní pravidla a můžete předejít různým komplikacím, které Vám případný útok způsobí.

 

 Jak se chránit před ztrátou dat z počítače

 

Buďte obezřetní

Zvýšená pozornost při surfování na internetu nebo čtení e-mailových zpráv výrazně sníží riziko, že se stanete obětí útoku. Obezřetnost je nutná také v momentě, kdy se rozhodnete stahovat podezřelé soubory nebo navštěvování sociálních sítí. Pozor si dávejte na e-maily, které po Vás žádají důvěrné informace – například informace o platební kartě nebo jiná osobní data.

Pozor na zkrácené odkazy

S těmi se můžete sektat především na sociálních sítích. Kybernetičtí zločinci totiž často používají tz. "Zkrácené odkazy". Ty slouží k přesměrování přímo na podvodné stránky. Pokud se jedná o neověřený zdroj, doporučuje se na podobné odkazy neklikat.

 

co je phishing a jak se bránit

 

Jestliže je odkaz vložený do textu, například v e-mailu, před kliknutím přidržte kurzor nad zvýrazněným slovem či větou a v levém dolním rohu uvidíte url adresu, kam odkaz směřuje.

Vypadá e-mail podezřele?

Mnoho phishingových e-mailů rozeznáte na první pohled. Většinou je tvoří nejrůznější styly, velká písmena či vykřičníky. Obsah takové zprávy je překládán strojově, texty proto často obsahují chyby.

Pozor na zprávy s termíny

Například při krádeži databáze zaměřené na Vaše přihlašovací údaje, můžete obdržet zprávu s výzvou o změně hesla. Právě phishingové kampaně se nejčastěji snaží legitimní e-maily napodobovat. Takové zprávy často obsahují podvodné výzvy o zaplacení pokuty nebo splátky po termínu splatnosti. Takové zprávy ignorujte a u společnosti si vždy ověřte, zda se skutečně jedná o podvodnou zprávu.

 Chraňte se proti takovým podvodům!

Chci program na ochranu před phishingemZákaznická linka

481 001 000
každý pracovní den 8:00 - 17:00
Kontaktní formulář

Akce


Výhody nákupu na SW.cz

Proč nakupovat software u sw.cz?

Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz

Možnosti platby


Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayU, PayPal


E-shop roku


SW.cz na Facebooku