Produkt Počet kusů Cena s DPH
24. 9. 2018
archiv novinek

Internetem se šíří nový podvodný e-mai!

Útočníci tvrdí, že mají video, jak navštěvujete sexuální stránky. Nenaleťte na nový podvod, kterým se útočníci snaží získat bitcoiny!

Pokud vám v posledních dnech přišel do schránky podezřelý e-mail, ve kterém od vám někdo žádá výkupné, raději ho ani neotvírejte. Jde o nový internetový podvod, který vystrašil už nemálo lidí. Útočníci v něm totiž přitlačili na citlivá místa.

Obsahem zprávy je většinou to, že se vám neznámí hackeři nabourali do počítače, zjistili si vaše hesla a získali přístup k webkameře. Přes ni natočili video, jak sledujete sexuální stránky a spolu s tvou historií prohlížení sexuálních stránek ho pošlou všem tvým známým včetně rodiny, šéfa i kolegů. Aby vás ještě více vystrašili, v e-mailu uvedou i vaše heslo.
 
 
podvodnýemail
Pokud tomu chcete zabránit, musíte jim poslat výkupné v hodnotě 1200 až 1600 dolarů v bitcoinech. Podle portálu bleepingcomputer.com na tento e-mail naletělo již mnoho lidí. Na základě údajů z pohybu v bitcoin peněženkách útočníci vydělali už 50 tisíc dolarů.
 
Faktem však je, že jde pouze o plané výhrůžky. Přístup k vašim údajům ani webkameře samozřejmě nemají a všechno je to jen dobře vymyšlená hra, jak vás co nejvíce vystrašit.

Heslo si útočníci berou z online dostupných databází. Tam se většinou nacházejí stará a nepoužívaná hesla. Proto se v e-mailu pravděpodobně nebude nacházet vaše současné heslo, ale nějaké, které jste používal v minulosti. I toto však dokáže člověka vystrašit a mnozí ztratí zdravý úsudek. Podvodníci tak pak od svých obětí dostanou částku, o kterou žádali.

Zprávy se pravděpodobně šíří automaticky a jména a hesla spojují z databází, ze kterých si lidi vybírají náhodně. Proto tento útok neberte jako cílený pouze na vás. Hackeři zkrátka čekají na vhodnou oběť ze stovek lidí, kterým automaticky rozešlou téměř identické e-maily. 
 
Zdroj: refresher.czZákaznická linka

481 001 000
každý pracovní den 8:00 - 17:00
Kontaktní formulář

Akce


Výhody nákupu na SW.cz

Proč nakupovat software u sw.cz?

Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz Výhody nákupu na SW.cz

Možnosti platby


Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, PayU, PayPal


E-shop roku


SW.cz na Facebooku