Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–16:00
                                        Omlouváme se, ale do 21.června není dostupná telefonická a e-mailová podpora. Více informací naleznete na našem blogu. Děkujeme za pochopení!

Zavřeno ve svátek - Den vítězství

Vážení zákazníci,
8. května se v České republice slaví především Den vítězství/Den osvobození. V té době budou tedy vyexpedovány objednávky pouze s označením "Software do minuty". Ostatní objednávky - elektronické (bez označení software do minuty) a krabicové - i Vaše dotazy, budeme vyřizovat 9.5.2017. A to v pořadí, v jakém k nám dorazily.
 
Software do minuty 
 
 
Každý ví, že toto datum bylo prohlášeno za státní svátek a je tedy dnem pracovního klidu.
Méně už je známý fakt, že několikrát v historii se vedly bouřlivé diskuze o tom, kdy by se měl tento svátek slavit a jak by měl být formulován.
 
8. května 1945 byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace Německa, a proto se tento den považuje za konec druhé světové války. Ta vstoupila v platnost 8. 5. ve 23:01 hodin středoevropského času, což odpovídá první minutě 9. května času moskevského. Z toho jednoduchého důvodu na západě probíhaly oslavy 8. května a v Sovětském svazu 9. května.
V Československu se několik let nemohli politici rozhodnout, jaké datum státního svátku zvolit. V úvahu připadal také 5. květen – den, kdy začalo Pražské povstání. Teprve v roce 1951 se poslanci dohodli, že se bude slavit 9. květen – Den osvobození Československa Sovětskou armádou.
 

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám klidné, volné pondělí.

Tým SW.cz

Naposledy přidané

Nahoru