Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–16:00
>>>> Zkoukněte akční produkty z nejnovějšího newsletteru <<<<

Netradiční Vánoční zvyky

Ty nejdivnější vánoční zvyky, o kterých jste kdy slyšeli.

Japonsko – Večeře v KFC

Každý Japonec má dnes spojené Vánoce s řetězcem KFC. Proč? Díky chytré reklamní kampani, která byla součástí vzniku jídelního řetězce KFC před čtyřiceti lety. Fast food tak vydělá 5x až  10x víc, než v jakoukoli jinou dobu. A kdo si jedno takové kuře nedá, jakoby nebyl. 

Norsko – schovávání koštěte

V Norsku věří, že Vánoce znamenají příchod zlých duchů a čarodějnic. Je potom logické, že předtím, než se o Vánocích uloží k spánku, schovají všechna svá košťata, aby se jim na nich náhodou nevyřádily čarodějnice.

Grónsko – skutečně netradiční vánoční veřeče 

V Grónsku mají velice specifický pokrm. Jedí syrovou velrybí kůži, které se říká „maktak“ a „kiviak“, což je arktický pták zabalený v tulení kůži. Aby toho nebylo málo, obojí pohřbí pár měsíců před Vánoci a na svátky si jídlo vychutnají rozložené.

Venezuela – na bruslích do kostela

Ráno se na Vánoce ve Venezuele lidé vydávají na mši. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem ulice nebyly uzavřeny autům, aby si mohli lidé cestu do kostela probruslit. 

Ukrajina – pavoučí stromeček

Pavouk je větší vánoční symbol, než si možná myslíte. Tedy alespoň v rámci tradic na Ukrajině. Tamní stromečky jsou obvykle zdobeny pavoučky, nebo pavučinou. To všechno kvůli místní legendě o chudé ženě, která si nemohla dovolit ozdobit stromek. Ale jednoho ráda se vzbudila a uviděla ve svém domově stromek pokrytý pavučinou, která se s prvními slunečnými paprsky proměnila ve zlato a stříbro. Navíc se říká, že spatřit na Vánoce pavučinu přináší štěstí. 

Finsko – saunový elf

Většina finských rodin vlastní saunu a to především proto, že věří, že v ní žije saunovský skřítek, který rodinu ochrání. Každý Štědrý večer tedy Finé míří do své sauny relaxovat. To však musí udělat do západu slunce, protože poté sauna patří jejich mrtvým předkům.

Anglie – vánoční pudink přání

Anglický vánoční pudink je světoznámý. Málokdo ale ví, že při jeho přípravě musí každý člen rodiny míchat těsto a přitom si něco přát. Starší tradice také zahrnuje vkládání mince do pudinku, což přinese zdraví tomu, kdo ji najde. Někdo tam také dává prsten pro štěstí v manželství nebo náprstek pro štěstí v životě. 

Island – vánoční kočka 

Na Islandu rodiče nestraší děti příchoděm čertů, ale kočky! Pokud děti byly po celý rok hodné, dostanou pod stromeček oblečení. Jestli ne, kočka podle toho pozná zlobivce a přijde děti sníst. 

A jaké jsou Vaše tradice na Vánoce? A máte vánoční dárky pro všechny? Můžeme Vám pomoci sehnat skutečně originální dárky! 

Originální Vánoční dárky 

 

Naposledy přidané

Nahoru