Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–17:00

SketchUp PRO 2020 CZ - EDU, školní licence na 1 rok

Výrobce: Trimble
Kód produktu: 17590
CAD aplikace pro tvorbu 3D modelů a výkresů. V češtině. EDU verze pro školy.
více o produktu
Prodej ukončen
545 Kč 450 Kč bez DPH
Prodej ukončen

Verze EDU - roční single licence pro školy v české lokalizaci. Cena je uvedena za 1 licenci. Je možné zakoupit od 5 ks výše. Cena zahrnuje roční aktualizační servis, přístup na FTP server a bonusové materiály. 


Typ licence: nová licence pro školy
Lokalizace: česká
SketchUp lze použít i v jiném jazyce. Pro změnu postupujte podle tutoriálu ZDE 
Platforma: Windows, Mac
Dodání: elektronicky (dodání e-mailem)

 
SketchUp Pro je CAD aplikace určená k tvorbě a editaci 3D modelů a výkresů. V aplikaci lze pohodlně vytvářet architektonické návrhy budov se vším, co k tomu patří. Tedy návrh venkovních prostor v okolí budovy, či návrh interiérů. Lze také vytvářet modely, předměty, prostě vše, co vás napadne. V systému jsou obsaženy knihovny různých materiálů pro lepší vykreslování modelů. Další knihovny spolu s dalším rozšířením lze stáhnout na stránkách výrobce. 

 
 
Klíčové funkce SketchUp PRO
 • Vytváření 3D modelů
 • Import CAD souborů
 • Export CAD a PDF souborů
 • Vytváření vícestránkových prezentačních sad
 • Tvorba stavebních výkresů
 • Export animovaných videí jakékoliv velikosti
 • Přidání vlastních atributů a chování
 • Generování seznamů a reportů
 • Práce se simulovanými kamerami
 • Import, export a tvorba IFC souborů
 • Licencováno i pro komerční účely

Novinky a vylepšení ve verzi 2020: 
Outliner (Stromové okno komponent) - opravdu VELKOU změnu v organizaci modelu.
Ve snaze o zvýšení modelovacího výkonu již nemusíte vytvářet hladiny v dialogu Hladiny. Řiďte a organizujte Váš model přímo v Outlineru. Pomocí ikony ve tvaru oka SketchUp 2020 Outliner ikona se můžete přepínat mezi hlavními částmi modelu, jako jsou hlavní půdorysy a nábytek.
Nové úchopové body na hraničních boxech objektů
Pokud uchopíte bod, který je ukrytý v objektu (jako zadní roh modelu nebo jeho střed) a začnete s ním pohybovat, Váš objekt automaticky zprůhlední, pokud něco ve Vašem modelu koliduje s objektem, se kterým pohybujete. Tato funkce se projeví při využití nástroje Otočit i Posun. Tato možnost doslova přetransformuje Vaši práci.

Lepší ovládání skrytých objektů
V rozbalovacím menu si můžete všimnout, že se oddělili skryté objekty od skryté geometrie. Jak se tato změna projeví v praxi? Dá Vám možnost lépe ovládat skrytou geometrii a skryté objekty pro ještě jednodušší modelování. Například, pokud chcete upravit rohy ukryté v terénu nebo vyhlazený povrch, ale pořád chcete být schopni ukrýt objekty, které jsou v blízkosti (jako stromy, keře, nebo budovy). Nyní je to bez problémů možné!
Aktualizace ve slovníku pro SketchUp
Aktualizace v konvenčních pojmenováních, které byly ve SketchUpu doposud používány. Toto sice Vaši práci se SketchUpem nezmění, ale některé pojmy se budou používat odlišně, než doposud.
Objekty jsou odteď souhrnným výrazem pro skupiny, komponenty a dynamické komponenty.
Hladiny jsou nyní označeny jako Tagy.
Změna těchto pojmů nemá další vliv na Vaše pracovní postupy.
LayOut 2020: řízení projektu
Změny v LayOutu byly zaměřeny na interakci mezi SketchUpem & LayOutem pro úsporu Vašeho času a energie. Přináší Vám to méně přepínání mezi SketchUpem a LayOutem pro aktualizaci Vašich scén, pokud si chcete být jistí, že Váš výkres bude dokonale vykreslen. Nyní máte mnohem více možností pro úpravy přímo v LayOutu.
Vyšší výkon pro úpravu pohledů na model
LayOut nyní podstatně lépe rozumí SketchUp modelům a tomu, co jste v nich přepsali. To znamená, že můžete bezpečně měnit styl nebo úhel kamery přímo v LayOutu bez toho, abyste nechtěně přišli o vykonané změny.
Jak zjistíte, kde jsou rozdíly mezi výřezem v LayOutu a Vaším modelem? Pokud vykonáte v LayOutu změny, část panelu nabídek se zbarví do šeda, aby Vás program upozornil, že jste něco změnili. Pamatujte si - změny v LayOutu neznamenají změnu v celém projektu. V případě potřeby není problém opět sesynchronizovat Váš výřez s modelem ve SketchUpu.
Vylepšené přizpůsobení Vašich výkresů
Dostaňte dokumenty z LayOutu na vyšší úroveň různými modely a pohledy. Pokud máte jeden SketchUp model, který existuje v několika výřezech, k jinému SketchUp modelu můžete připojit pouze jeden z nich. Předtím jste museli smazat výřez, vložit nový SketchUp model a resetovat všechny nastavení měřítka a velikosti výřezu. Nyní Vám SketchUp nabízí mnohem efektivnější řešení.
A to zdaleka není všechno! Také máte možnost přepínání viditelnosti tagů - přímo ve LayOut dokumentu. Co to znamená pro Vaši práci? Nemusíte vytvářet scény navíc jenom pro LayOut soubory, což Vám ušetří hromadu času, který jste předtím trávili přecházením z LayOutu do SketchUpu a zpátky.

Systémové požadavky Windows:
SketchUp 2020 je k dispozici pouze jako 64-bitová aplikace.
WINDOWS 7, 8+, 10
SketchUp 2020 není kompatibilní s grafickými procesory Intel HD 2000 a 3000 pro systém Windows 10.
 
Microsoft® Internet Explorer 9.0 nebo vyšší.
SketchUp Pro vyžaduje rozhraní NET Framework verze 4.5.2.
Procesor: 1 GHz, doporučuje se 2+ GHz
Paměť RAM: 4 GB, doporučuje se 8+ GB 
Dostupné místo na pevném disku nebo disku SSD: 500 MB  doporučuje se 700 MB
(SketchUp nemůže podporovat pevné disky citlivé na malá písmena) 
Grafická karta:  třídy 3D s pamětí 512 MB anebo vyšší a s podporou hardware akcelerace. 
Ujistěte se, že ovládač grafické karty podporuje OpenGL verzi 3.1 anebo vyšší a je aktuální.
- Tří - tlačítková myš s kolečkem.
Doporučené požadavky: Grafická karta třídy 3D s minimální kapacitou 1 GB paměti anebo vyšší s podporou hardwarove akcelerace. Ujistěte se, že ovládač grafické karty podporuje OpenGL verze 3.1 anebo vyšší a je aktuální. Výkonnost aplikace SketchUp závisí predevším na ovládači grafické karty a její schopnosti podporovat OpenGL 3.1 anebo vyšší. Převážná část problému s grafickou kartou se týka nepodporované technologie integrované grafické karty.
Pro instalaci a autorizaci SketchUp a použití některých funkcí je nutné připojení k internetu. 
Systémové požadavky pro Mac:
macOS 10.13 (High Sierra), 10.14 (Mojave) a 10.15 (Catalina)
(Mac) OS X 10.11 (El Capitan) není pro SketchUp 2019 podporován.
Je-li váš operační systém starší než je podporovaný, budete potřebovat aktualizaci operačního systému pro spuštění aplikace SketchUp 2020.
Boot Camp, VMWare a Parallels nejsou podporovaná prostředí.
Procesor: Intel® 2.1+ GHz 
Paměť RAM: 4 GB doporučuje se 8 GB RAM
Volné místo na pevném disku: 500 MB doporučuje se 700 MB
Grafická karta třídy 3D s pamětí 512 MB anebo vyšší a podporuje hardware akceleraci. 
Ujistěte se, že ovládač grafické karty podporuje OpenGL verzi 3.1 anebo vyšší a je aktuální.
Tří-tlačítková myš s kolečkem.
Doporučené požadavky: Grafická karta třídy 3D s pamětí 1 GB anebo vyšší a podporuje hardware akceleraci. 
Ujistěte se, že ovládač grafické karty podporuje OpenGL verzi 3.1 anebo vyšší a je aktuální.
Pro autorizaci programu SketchUp a používání některých funkcí je nutné připojení k internetu. 

Kde najdu produkt

Recenze

Máte zkušenost s tímto zbožím?

Napište recenzi a pomozte ostatním s výběrem.

Napsat recenzi

Diskuze

Máte dotaz k produktu „SketchUp PRO 2020 CZ - EDU, školní licence na 1 rok“?

Napište nám a my vám rádi odpovíme.

Napsat dotaz
 • Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat na dvě věci: Můžu si aktualizační servis dokupovat třeba jednou za dva roky? Bude vše fungovat po celou dobu i bez něj ( když samozřejmě nepočítám ten již zakoupený při koupi programu?) A je možné, prosím, program instalovat na tři počítače jednoho uživatele - myslím tím v kanceláři, domácí pc a přenosný notebook k prezentaci klientům? Děkuji mnohokrát za vaši odpověď.
  Lucie, 1 odpověď
  • Dobrý den, aktualizační servis musíte koupit při prvním pořízení licence. Po jeho vypršení nemusíte dále prodlužovat. Pokud se ale po nějakém čase rozhodněte opět servis využívat, platí se poplatek za obnovu aktualizačního servisu (cena dle délky přerušení) + samostný servis. Licenci je možné použít maximálně na dva počítače za předpokladu, že program nepoběží na obou současně.
   Odpověď e-shopu - SW.CZ,
 • Dobrý den, v licenčních podmínkách je uvedeno, že je možné program nainstalovat až na dva počítače zároveň. Znamená to, že mi mohou na jednu licenci pracovat současně dva lidé nebo si program hlídá, že je již spuštěný na jiném PC. Děkuji
  Martin, 1 odpověď
  • Dobrý den, jedna licence je určena pro jednoho uživatele. Uživatel může program nainstalovat na 2 svá zařízení za předpokladu, že program nebude nikdy používán na obou zároveň. Použití, které popisujete není možné. Uživatel nemůže poskytnout svojí licenci druhé osobě. Výrobce přímo uvádí: "A Single-user license is associated with one person. That individual can install the license on up to 2 computers he or she is using, but only one computer can run SketchUp Pro at a particular time."
   Odpověď e-shopu - SW.CZ, 1 odpověď
 • Prosím ještě upřesnění k mému předchozímu dotazu: S jak velkým souborem je možné takto pracovat? Třeba soubor 2,5 Gb ? Je velikost souboru nějak omezená? Děkuji.
  Renata Pourová, 1 odpověď
 • Je možné vytvořit 3D objekt - nepravidelný - např. model těla, obalit ho fotografií - bitmapou a pak rozvinout do plochy - 2D?
  Renata Pourová, 1 odpověď
  • Dobrý den, existuje několik možností, jak toto řešit. Na email Vám zasíláme několik způsobů spolu s odkazy na tutoriály.
   Odpověď e-shopu - SW.CZ,
 • Dobrý den, chtěla bych se ujistit, zda to dobře chápu- k balíčku SketchUp Pro si pořídím 1x aktualizační servis, a potom už aktualiz.servis nebudu muset pořizovat, a přesto zůstane program funkční? Děkuji za info AR
  Alena Rabasová, 1 odpověď
  • Dobrý den, přesně jak píšete. Pro první objednávku je nutné zakoupit aktualizační servis. Po uplynutí není nutné dál servis kupovat, program bude dále funkční v poslední aktualizované verzi. (Aktualizační servis je nutné zakoupit ke každé nové, následné licenci nebo upgradu programu SketchUp.)
   Odpověď e-shopu - SW.CZ,
 • Dobrý den. Lze použít freewarovou verzi programu i ve firemním prostředí nebo je pro práci ve firmě nutné koupit licence na PRO verzi? Děkuji
  Petr Pokorny, 1 odpověď
  • Dobrý den, pro komerční použití je potřeba zakoupit verzi PRO.
   Odpověď e-shopu - SW.CZ,
 • Dobrý den, chci se zeptat zda je tento produkt Google SketchUp Pro v české lokalizaci Děkuji
  Zdeněk Sarauer, 1 odpověď
  • Dobrý deň, ako výhradný distribútor programu SketchUp pre Českú, Slovenskú, Maďarskú a Poľsku republiku by sme radi poopravili Vašu informáciu. Program Sketchup JE lokalizovaný do českého jazyka už od verzie 5. S pozdravom 3E Praha Engineering a.s.
   3E Praha Engineering a.s.,

Jste firma a máte zájem o větší počet licencí?
Jste škola nebo státní instituce?

Připravíme nabídku přesně podle vašich potřeb

napište na multilicence@sw.cz
nebo volejte 481 001 003
Nahoru