Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–16:00
                                        Omlouváme se, ale do 21.června není dostupná telefonická a e-mailová podpora. Více informací naleznete na našem blogu. Děkujeme za pochopení!

Dodržujete základní e-mailovou bezpečnost?

Připojujete se často k vaší e-mailové schránce přes zařízení, připojené do veřejné Wi-Fi sítě? Půjčíte si občas cizí zařízení pro připojení do e-mailu? Je Vaše heslo příliš jednoduché? Pokud jste odpověděli alespoň 1x ano, pravděpodobně můžete být blízko ke zneužití vaší e-mailové adresy.
 
Jak tvořit bezpečná hesla 

Veřejná WI-FI síť
Připojení nemá nijak zabezpečené a jednoduše se tedy může stát, že vaše heslo bude snadno odhaleno. Takovéto Wi-Fi sítě jsou nejčastěji na letištích, hotelech, obchodních centrech a dalších veřejných místech. Domácí Wi-Fi síť by však heslo měla mít na 100%!  Pokud tomu tak není, kdokoliv v jejím dosahu může zaznamenávat komunikaci mezi notebookem či mobilním telefonem, které jsou bez hesla připojené k domácímu routeru.

Přihlášení na zařízení, které patří někomu jinému
Dotyčný může mít třeba zavirované zařízení. Takové zařízení může posílat citlivá data jako je heslo k e-mailu dále do internetu do nesprávných rukou.

Heslo do e-mailové schránky
Využíváte jako heslo svůj rok narození, jméno člena rodiny či jiná, podobně "lehce uhodnutelná" hesla? Tak v tom případě je třeba to změnit. Za bezpečné heslo se dá považovat tvar o minimální délce 10ti znaků s kombinací velkých, malých písmen, číslic a speciálních znaků, například hvězdička, čárka, atd.
 
Závěr:
Pokud patříte mezi ty, kteří mají se zapamatováním hesel potíž, můžeme vám pomoci! Podívejte se na speciální program od českého výrobce, navržený jako správce heselSticky Password. Ten si nejen hesla pamatuje, ale chrání je a umožňuje i vytváření nových, silných hesel. Zabezpečením e-mailové schránky silnějším heslem a využíváním bezpečného připojení k internetu, ochráníte především sami sebe, vaše soukromí a ty nejbližší na kterých vám záleží.
 
Chci program pro práci s PDF  
 
 

Naposledy přidané

Nahoru