Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–16:00
>>>> Zkoukněte akční produkty z nejnovějšího newsletteru <<<<

Nedá se zastavit a jde po mobilech!

Antiviry na mobilních telefonech bijí na poplach! A to především v posledních dnech. Software narazil na nový a velice vychytralý virus a zatím to vypadá, že ho jen tak něco nezastaví.

Virus v mobilu

 

O co jde?

Internetem se šíří nový škodlivý kód zvaný HummingBad. Jeho tempo je vražedné a jeho cílem jsou mobily. Přesněji, chytré telefony s operačním systémem Android. HummingBad může napáchat v napadeném mobilu velkou škodu. Podle prvotních zpráv převezme nad zařízením absolutní kontrolu.

Například instaluje podvodné aplikace a umožňuje další škodlivé aktivity - instalaci čteček hesel, krádeže přihlašovacích údajů a obcházení šifrování e-mailů pro lepší zachycení podnikových dat. HummingBad je navíc schopný vytvářet trvalý rootkit na zařízení. Právě tento rootkit mnohonásobně zhoršuje možnost odhalení viru.

Šíří se jako příloha nevyžádaného e-mailu, ale můžete na něj narazit i na podezřele vypadajících webových stránkách.Bezpečnostní experti se shodují, že se nový mobilní virus se šíří neskutečně rychle. V únoru se vůbec poprvé dostal do Top 10 škodlivých kódů mobilních malware, ale v březnu trend pokračoval a HummingBad byl šestým nejčastějším malwarovým útokem na světě.

Naposledy přidané

Nahoru