Máte dotaz? Napište nám
Po–Pá: 8:00–16:00
>>>> Zkoukněte akční produkty z nejnovějšího newsletteru <<<<

Když Windows 10, tak pro všechny…

…i pro ty, kteří o aktualizaci svých počítačů nestojí. A to i přesto, že je zdarma. Jenže, i proti těmto jedincům má Microsoft obranu. A jak je známo, tak nejlepší obrana – je útok. V tomto případě jde o automatické aktualizace pro majitele Windows 7 a Win 8. Jde se tomu ubránit?? Ano, ale…

 …na úkor Vašeho pohodlí a navíc jen dočasně..

Stahování této aktualizace lze zabránit změnou v nastavení. A to v sekci automatické aktualizace. Zde je nutné zrušit automatické instalace doporučených updatů. Ovšem pak počítejte s tím, že bude třeba vybírat software ke stažení ručně. Navíc, až „Microsoftí“ aktualizace na Windows 10 získá “kritickou” důležitost, tento krok Vám už nepomůže.

Podrobněji… 

Microsoft spustil v prvním únorovém týdnu automatické instalace Windows 10 uživatelům legálních Windows 7 a Windows 8/8.1. Mají na to právo, vzhledem k tomu, že proběhla změna zařazení Windows 10 z kategorie volitelných aktualizací do kategorie aktualizací doporučených. Této skupině uživatelů se v rámci standardních a pravidelných aktualizací stáhne kompletně nový systém. 

Tu je ale přece možné zrušit, tak o co jde? 

To je pravda, zrušení instalace je možné. Ale rozhodně to neznamená, že se Microsoft nebude opakovaně pokoušet instalaci obnovit. V ten moment „vyhraje silnější“. 

A proč někteří bojují s přechodem na Win 10?  

Pro některé je zásadním důvodem fakt, že systém je svým způsobem stále ve vývoji. Takže aktualizace a případné změny jsou velice časté. To je „daň“, kterou Microsoft odevzdává vývoj „živé platformy“, kterou má být právě Windows 10.

Naposledy přidané

Nahoru